20160617 thTel Aviv – 17.6.2016
Dnes sa v Izraelskom Holone začínajú 32. majstrovstvá Európy v modernej gymnastike. Prihlásených je 37 krajín a vyše 230 gymnastiek. Súťaže začínajú kvalifikáciou družstiev junioriek. Súťažiť budú aj spoločné skladby senioriek a predstavia sa pozvané seniorky jednotlivkyne, tie, ktoré si vybojovali miestenky na olympiádu v Riu. Slovensko má zastúpenie v súťaži juniorských družstiev. Adriana Timková (KMG Slovan Bratislava) a Kristína Semanová (TJ Slávia STU Bratislava) zacvičia obe štvorboj. Juniorské družstvo sa môže skladať z 2 - 4 pretekárok, ktoré musia spoločne zacvičiť 8 zostáv.
6 najlepších známok sa počíta do hodnotenia družstiev. Celkový počet juniorských družstiev je 36. Slovenské juniorky budú cvičiť v skupine C, dnes sa obe predstavia v cvičení s obručou a švihadlom.

MSR B plagat thPozývame Vás na Majstrovstvá Slovenska kategórie B v kategóriách mladšie a staršie žiačky a mladšie a staršie dorastenky.
Predstaví sa najlepších 48 pretekároch, ktoré si vybojovali štart počas 4 kôl Slovenského Poháru Modernej Gymnastiky od apríla do mája 2016.

Výsledkové listiny »

Rozpis súťaže [PDF] »

 

Bratislava 26.4.2016 –  Športová hala Mladosť sa počas víkendu (30.4. – 1.5.) stane dejiskom už 28. ročníka Dunajského pohára, medzinárodného turnaja v modernej gymnastike.  Tento rok sa ho zúčastnia gymnastky zo 14 krajín sveta.

Tohtoročný Dunajský pohár bude mať bohatú medzinárodnú účasť, kde sa okrem európskych gymnastiek predstavia aj gymnastky z Austrálie a Kanady. Súťažiť sa bude v sobotnej kvalifikácii vo dvoch kategóriách – juniorky a seniorky a seniorské spoločné skladby.  V juniorskej kategórii bude Slovensko reprezentovať štvorica pretekárok, ktoré si svoje miesto vybojovali na minulotýždňových M-SR (Kristína Semanová, Petra Hladíková, Sabina Strýčková a Adriana Timková). V seniorskej kategórii budeme mať len jedno zastúpenie a to Xéniou Kilianovou, ktorá je už dlhoročne najlepšou modernou gymnastkou na Slovensku. V spoločných skladbách sa slovenská reprezentácia nepredstaví.  
V juniorskej kategórii sa predstaví  23 gymnastiek, v kategórii senioriek 15 gymnastiek a v spoločných skladbách budú mať zastúpenie 4 krajiny.
Špeciálnym hosťom bude aj tento rok Georges Guelzec, ktorý je prezidentom UEG (Európska gymnastická federácia).

V nedeľu 24.apríla sa uskutočnili v Športovej hale Mladosť majstrovstvá Slovenska v kategórii nádejí a junioriek.

Nádeje (ročník narodenia 2004-2006) súťažili v trojboji. Dievčatá si mohli vybrať z obruče, lopty, švihadla a kuželí. Súťažilo 10 dievčat zo siedmych klubov z celého Slovenska. Majsterkou Slovenska sa stala Petra Horváthová (ŠOG Nitra) s celkovým počtom bodov 33,600. Druhé miesto obsadila Timea Oravcová (ŠK Juventa Bratislava) so ziskom bodov 32,850. Bronzovú medialu vybojovala Saskia Kissová (TJ Slávia STU Bratislava) s počtom bodov 32,100.

V poobednej časti sa súťažilo v kategórii junioriek (ročník narodenia 2001-2003), ktoré cvičili štvorboj daný pravidlami FIG - švihadlo, obruč, lopta, kužele. V tejto kategórii súťažilo 14 gymnastiek z ôsmych klubov na Slovensku. Pre juniorky boli M-SR kvalifikáciou na júnové Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v izraelskom Holoni. Dievčatá svojími výkonmi potvrdili nomináciu. Majsterkou republiky sa stala Kristína Semanová (TJ Slávia STU Bratislava) so ziskom bodov 52,100. Striebornú priečku si vybojovala Petra Hladíková (KMG eS-ART Bratislava) s celkovým počtom bodov 52,350. Tretie miesto obsadila Sabína Strýčková (Športový klub Argo) so ziskom bodov 49,850.

K trojici medailistiek, ktoré pocestujú na ME do Holonu sa pripojí ešte Adriana Timková (ŠKMG Slovan Bratislava), ktorá obsadila štvrté miesto. Štvorica pretekáriek si prerozdelí osem zostáv, ktoré sa v Holoni odcvičia, o tejto nominácia rozhodne výkonný výbor SZMG. Dievčatá sa predstavia aj tento víkend (30.4.-1.5.) na Dunajskom pohári v Bratislave.

IMG 8365 X3 th IMG 8444 X3 th IMG 8458 X3 th 

IMG 8467 X3 th IMG 8484 X3 th IMG 8523 X3 th

Vážení štatutárni zástupcovia klubov. Pozývame Vás na seminár pre kluby SGF, ktorý sa uskutoční dňa 30.04.2016 v penzióne ALMADA vo Zvolene o 16.00 h. Seminár je zameraný na povinnosti klubov, ktoré vznikli v súvislosti s prijatím Zákona o športe 440/2015 Z.z., ktorý nadobudol účinnosť k 01.01.2016.

Viac informácií v PDF »

novinky dolezitePo zvážení časových a kapacitných možností usporiadateľov 3. a 4. kola SPMG a s prihliadnutím na Suťažný a Klasifikačný poriadok, SZMG rozhodlo o nasledujúcich úpravách SPMG.

Viac v prílohe [PDF]

Pridali sme na web aktualizovaný zoznam pretekárok - zmena v mladších a starších žiačkach.

Otvoriť zoznam »

2 percentaMilí priazninvci modernej gymnastiky,
tento rok máte opäť možnosť podporiť náše dievčatá poukázaním 2% z Vašich daní.
Aj vďaka Vám sa môžeme ďalej rozvíjať náš krásny šport!

Naše údaje

Názov: Slovenský zväz modernej gymnastiky
Forma: Občianske združenie
Sídlo: Trnavská cesta 39, 83104 Bratislava
IČO: 00688339

Postup pre zamestnancov je nasledovný:
 
1.      Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
2.      Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte Vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
3.      Najneskôr do 30. apríla 2016 doručte formuláre daňovému úradu v mieste Vášho bydliska.
Právnické osoby poukazujú 2% zo zaplatenej dane priamo v daňovom priznaní.

Potrebné tlačivá

1.kolo Slovenského Pohára v B-programe v Prievidzi 13.3.2016 je zrušené vzhľadom k ešte nedopracovanému Súťažnému poriadku pre rok 2016 a tiež pre veľký počet súťažiacich a obmedzeniu haly.

hostgator.com
Všetky práva vyhradené Slovenský zväz modernej gymnastiky © 2013